Top

Blog

Новаторський проект з переробки відходів набирає обертів

Вилучення сирої нафти з пластику: британська компанія Mura Technology (Mura) має на меті за допомогою процесу HydroPRS, спрямованого на просування економіки замкнутого циклу з використанням пластмас.

З 2020 року igus підтримує проект Mura як інвестор. Перший завод HydroPRS з хімічної переробки пластикових відходів зараз будується дочірньою компанією Mura ReNew ELP у Тіссайді (Англія). Піонер переробки досяг значних успіхів і введе завод в експлуатацію на початку 2023 року.

Будівництво заводу HydroPRS розпочалося у квітні 2021 року. Цей процес дозволяє переробляти несортовані відходи з низьким вуглецевим слідом. HydroPRS нечутливий до органічних забруднювачів, таких як папір та залишки їжі, що робить широкий спектр пластикових відходів придатним для використання як вихідну сировину. Пластик подрібнюється та очищається від забруднюючих речовин, таких як скло, каміння та метали, на заводі компанії з переробки матеріалів.

ReNew ELP продовжує досягати значних успіхів у будівництві заводу. Однак пандемія коронавірусу та нестача сировини вплинули на проект, як і на інші сектори економіки. Після земляних та інженерних робіт більшість робіт в останні місяці полягала в заливанні бетону для будівництва фундаментів та підконструкцій будівель та споруд.

Можливості для подальшого розширення

Мета полягає в тому, щоб запустити майданчик ReNew ELP на початку 2023 року. На першому етапі потужність заводу складає 20 000 тонн, яка буде збільшена до 80 000 тонн на рік. Для порівняння, Велика тихоокеанська сміттєва пляма, найбільше скупчення пластику в океані у світі, розташована між Гавайями та Каліфорнією, в даний час складається приблизно з 80 000 тонн пластикових відходів за оцінками дослідників.

У майбутньому буде збудовано більше об’єктів ГідроПРС по всьому світу, у тому числі в Німеччині. Декілька можливих місць уже визначено. Одне з них зараз перебуває в розробці і, як очікується, буде введений в експлуатацію до 2025 року.

Великий прогрес у будівництві в Тіссайді, Англія: партнер igus Mura Technology вводит в експлуатацію перший у світі завод HydroPRS з хімічної переробки пластикових відходів на початку 2023 року
Рис. 1: Великий прогрес у будівництві в Тіссайді, Англія: партнер igus Mura Technology вводит в експлуатацію перший у світі завод HydroPRS з хімічної переробки пластикових відходів на початку 2023 року

Заплановані заводи Німеччини мають потужність переробки від 50 000 до 100 000 тонн на об’єкт. Бізнес-модель Mura включає заводи у Великій Британії, Європі та США, а також можливості глобального ліцензування через партнера Mura KBR. Тим часом до нас приєдналися інші партнери, такі як DOW Chemical, Chevron Phillips Chemical та Mitsubishi Chemical. Компанія igus є партнером Mura з 2020 року та інвестувала у проект 5 мільйонів євро.

Разом для більшої стійкості

Але Mura робить ще один крок уперед та активно стимулює розвиток цього нового галузевого сектору, працюючи з політиками та іншими зацікавленими сторонами. Mura працює з постачальниками, щоб забезпечити завод HydroPRS пластиковими відходами. Вони збирають пластикові відходи з будинків та міст та доставляють їх до Mura у майбутньому.

Щоб підкреслити позитивний вплив свого заводу HydroPRS на довкілля у Вілтоні, Mura також працює з незалежним партнером Warwick Manufacturing Group (частина Уорікського університету) над аналізом життєвого циклу заводу, який має бути опублікований восени 2022 року.

«Ми знаємо про великі можливості цієї передової технології та підтримуємо компанію Mura, щоб допомогти хімічному рециклінгу зробити прорив. Водночас ми хочемо створити економіку замкнутого циклу для економії цінних ресурсів та сировини», — каже Франк Блейз, керуючий директор igus GmbH.

Понад 50 років компанія igus займається повторним гранулюванням 99% пластикових відходів, що утворюються в процесі виробництва, а в 2019 році також запустила власну програму переробки відпрацьованих енергетичних ланцюгів. Цього року igus випустила два нових продукти, повністю виготовлених з перероблених матеріалів: люлька-ланцюжок E2.1.CG і підшипники ковзання?

Також новинкою цього року є проект igus:bike для стійкої міської мобільності. Концепція включає повністю пластиковий велосипед, що не вимагає мастила, не допускаючи iржу, рама і колеса якого також можуть бути виготовлені з відходів, що були у використанні. За допомогою платформи igus:bike компанія igus також хоче просувати ноу-хау в галузі пластмас у світовій велосипедній промисловості та, таким чином, просувати економіку замкнутого циклу на міжнародному рівні.

Довідка

igus зі штаб-квартирою в Кельні (Німеччина) – виробник технічних виробів із високоміцних пластиків: пластикові підшипники ковзання, гнучкі кабелі, енерголанцюги, з’єднувачі, роботизовані компоненти, вироби, надруковані на 3D-принтері та шарикопідшипники. У компанії працюють понад 4500 співробітників, розподілених між головним офісом та 35 дочірніми компаніями по всьому світу.

Источник: www.newequipment.com
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.