Top

Blog

Технологія ZSK забезпечує більшу енергоефективність при хімічній переробці пластмас

Coperion поставить двошнековий екструдер ZSK Mc 18 та відповідне периферійне обладнання для заводу Plastics2chemicals (P2C), який бельгійська компанія з переробки відходів Indaver будує для хімічної переробки пластикових відходів. Завод P2C в даний час будується в Антверпені, Бельгія, і, як очікується, щорічно перероблятиме 30 000 тонн так званих пластиків зі строком служби, що минув, у високоякісні основні хімічні речовини.

Компанія Indaver зупинила свій вибір на технології двошнекового екструдера Coperion, щоб забезпечити безперервне енергоефективне завантаження реактора в процесі переробки хімічних пластмас. Поряд з екструдером ZSK на замовлення входять гравіметричні живильники Coperion K-Tron, вакуумна установка, запірний клапан та лінія розплаву до реактора.

Там, де механічна переробка пластмас досягає своєї межі, Indaver пропонує інноваційний процес деполімеризації Plastics2chemicals. Компанія переробляє матеріали із змішаних потоків поліолефінів та полістиролу, замикаючи цикл для цих пластиків без втрати якості.

У процесі переробки P2C пластмаси розщеплюються більш короткі вуглецеві ланцюги чи мономери. Базові продукти, такі як нафта (бензин-сирець) та парафін, отримують з поліолефінів (ПЕ та ПП). Полістироли розщеплюються на мономери, які можна повторно використовувати як сировину.

Двошнековий екструдер Coperion ZSK Mc 18 відіграє центральну роль в інноваційному процесі Indaver P2C. Перед подачею пластикових відходів до реактора вони повинні пройти через технологічну секцію екструдера ZSK з продуктивністю до 3,7 тонни на годину. Завдяки інтенсивному зсуву та диспергуванню двошнекові шнеки екструдера ZSK вносять велику кількість механічної енергії в потік матеріалу за дуже короткий проміжок часу. Усього за 30 секунд агломеровані побутові відходи перетворюються на однорідний термоклей з температурою до 350°C у рамках енергозберігаючого процесу.

Двошнековий екструдер ZSK компанії Coperion
Двошнекові екструдери ZSK компанії Coperion забезпечують особливо енергоефективне безперервне завантаження реактора при переробці хімічних пластмас

Ваговий дозатор Coperion K-Tron безперервно подає агломеровані пластикові відходи у двошнековий екструдер. Розплав виходить з екструдера ZSK так само рівномірно, що забезпечує постійне завантаження також безперервно працюючого реактора установки P2C.

Додатковий гравіметричний дозатор Coperion K-Tron регулює додавання добавок до технологічної секції екструдера ZSK, де вони гомогенно змішуються. У той же час залишкова волога в агломерованому пластику зменшується за рахунок дегазації екструдера ZSK.

Висока додана вартість екструдера ZSK у процесі деполімеризації Indaver Plastics2chemicals була доведена всебічними випробуваннями у випробувальному центрі Coperion. За словами Френка Лехнера, генерального менеджера з технологічних процесів, досліджень і розробок компанії Coperion: «Двошнекові екструдери ZSK мають численні переваги, які особливо корисні при хімічній переробці. Завдяки ефективній роботі подвійного шнека розсіювання енергії пластику відбувається миттєво, що є однією з основних переваг енергоефективності. У хімічній переробці технологія ZSK охоплює дуже широкий діапазон продуктивності від 1 кг до 20 тонн на годину, що дозволяє переробляти потоки продукції з високою продуктивністю, навіть ті, які очікуються у майбутньому”.

Пол Де Брайкер, генеральний директор Indaver, пояснив: «Наш інноваційний проект Plastics2chemicals дає нам можливість переробляти пластмаси та успішно перетворювати їх на основні хімічні речовини для промисловості. Таким чином, ми досягнемо нашої мети як компанії з вивезення сміття, відіграючи важливу роль в економіці замкнутого циклу. Ми відновлюватимемо цінну сировину з пластмас, що створить додаткову цінність для суспільства та наших клієнтів».

Довідка

Indaver є надійним партнером як для промисловості, так і для державних органів у галузі екологічно та економічно відповідального поводження з відходами. Компанія пропонує високоякісні, безпечні та стійкі послуги, які вона може адаптувати до потреб клієнтів, використовуючи досвід у галузі технологій, ринку та законодавства. Вона може взяти він весь ланцюжок поводження з відходами, від надання послуг з переробки дома до остаточної обробки. Це економить час та нерви клієнтів.

Coperion є лідером у галузі компаундування та екструзії, подачі та зважування, обробки сипких матеріалів та обслуговування, привносячи на ринок свої ноу-хау та багатий досвід. Клієнти отримують вигоду від підрозділів Coperion, які займаються продажем та обслуговуванням полімерів та стратегічних ринків/післяпродажного обслуговування, які оптимально об’єднані у глобальну мережу, щоб запропонувати максимальну підтримку у проектуванні, виробництві та впровадженні ідеальних систем. Ці підрозділи, укомплектовані інженерами, хіміками, техніками та різними галузевими експертами, утворюють потужний центр технологічних рішень своїх клієнтів.

Автор

Kathrin Fleuchaus (Кетрін Флехаус) – МАРКЕТИНГОВІ КОМУНІКАЦІЇ, E-mail: kathrin.fleuchhaus@coperion.com

Джерело: www.coperion.com
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.