Top

Blog

Промисловість формату 4.0. В. Виноградова

Прозоре документування даних процесу при термоформуванні

Машини, котрі спілкуються одна з одною і таким чином вибирають ту чи іншу програму для обробки – це невелика частина процесу Промисловість 4.0, яка була представлена компанією GEISS AG на стенді на виставці К-2016 у Дюссельдорфі.

Під час виставки на станку для термоформування формувалися різного кольору та з матеріалів різних типів санчата. Цифровий код, наклеєний на листовий матеріал, містить у собі інформацію з якого матеріалу зроблено лист та якого він кольору. Всі дані внесено у базу термоформувальної машини і процес термоформування стартує автоматично. Фрезерний станок також «зчитує» інформацію та вибирає той чи інший вид обрізки. Коли по закінченню процесів контроль якості видає ОК, всі дані по процесу на кожен окремий продукт відкладаються у базі даних обладнання. Повний процес створення продукту стає для замовника прозорим та задокументованим.

«Багато підприємств використовують замість цифрової системи електронне охоплення виробничих та технологічних даних, яке передає інформацію на відповідну машину. На виставці ми використали цифрову систему, щоб візуалізувати передачу інформації в процесі виготовлення» – пояснює Клаус-Петер Вельш, член правління компанії GEISS AG.

Якщо вийде з ладу та чи інша група наприклад в автомобілі, тоді постачальник на основі повних даних по виготовленню може довести, за яких умов був виготовлений у нього продукт. Вельш також пояснює: «Цей вид комунікації машин, процесу та виробничих даних для нас не є новим. У нас достатньо досвіду. На виставці ми хотіли продемонструвати цю тему для відвідувачів «на дотик».

Вакуумформовочна машина GEISS T10, яка найбільше користується попитом та застосовується для високоефективного виробництва крупногабаритних полімерних та композитних виробів в авто-, вагоно- та літакобудуванні
Рис. 1: Вакуумформовочна машина GEISS T10, яка найбільше користується попитом та застосовується для високоефективного виробництва крупногабаритних полімерних та композитних виробів в авто-, вагоно- та літакобудуванні

Термоформувальну машину Т10 відвідувачі могли побачити в роботі не тільки на виставці, але і на стенді компанії Siemens. Компанія показувала симуляцію процесу термоформування на Т10 з належними до неї пусковими шафами та пультами управління. П. Вельш гарантує: «тут відбувається справжня симуляція машини навколо справжнього процесу».

Т10 укомплектована галогеновими прожекторами Speedium та розробленою компанією Siemens системою керування прожекторів.

Завдяки їм машина досить швидка та енергоощадна. Система управління прожекторів Si-plus HCS у поєднанні з новими прожекторами та центральною системою охолодження нагріває швидко матеріал та гріє його стільки, скільки це є необхідно. Рішення від Siemens охоплює ТІА-портал, Simatic, Simotics, Saftey-Integrated на нову систему контролю нагрівачів. Машина працює на сервомоторних приводах, керування прожекторами з’єднано через Profinet. Завдяки цьому машина працює чітко та точно позиціонується. Інакше ніж у електричних машинах з єдиним приводом, у Т10 кожну окрему групу рухає сервомотор Simonis S-1FK7 незалежно від іншої. Кожна сервомоторна вісь регулюється по швидкості та тиску, або окремо або електронно в поєднанні. Завдяки концепції приводів та управління такт машини скорочується до 60% у порівнянні з пневматичними машинами. При обробці однакових за розмірами листів Т10 є компактнішою на 50 см у порівнянні з іншим моделями. Термоформувальнe машину можна укомплектувати силою стискання від 40, 560, 250 та 440 kN.

Автор

Валентина Виноградова, директор ООО “Полимер-инжиниринг”, г. Киев, Украина, т. (моб.): +38 (067) 907-60-59; E-mail: valentina.vinogradova@gmail.com

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.